Şimdi Okunan Yazı Başlığı

Tarot falı Türkiye de ve dünyada çok kabul görmüş bir çeşit tarot kartları kullanılarak yapılan yorum şeklidir. Tarotun tarihi orta çağa kadar uzanır bu yüzden tarot falı çok eskiye dayanır. Tarot kartları toplamda 78 adet karttan oluşmakta ve bu 78 karttın her biri farklı anlam taşımaktadır. Tarot falında seçilen bu kartların anlamları falcı tarafından yorumlanarak yapılır. Bu yüzden tarot falını herkes bakamaz. Tarot falına bakacak kişinin bu kartların anlamlarını çok iyi bilmesi ve bu kartları çok iyi yorumlaması gerekir. Aksi halde kartların anlamını bilmeyen bir falcı doğru bir tarot falı bakamaz.

Bu yüzden yorumların gerçekten uzman bir falcı tarafından yapılması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra tarot falına bakmak için özel bir yeteneğiniz olması gerekmez. Sadece bu kartların anlamlarını çok iyi derecede bilmek tarot falı bakımı için yeterli bir özelliktir. Bu şekilde tarot açarak hayatınızla ilgili bir çok bilgiye ışık tutabilirsiniz. Geçmişiniz ve geleceğiniz ile ilgili bir çok konuda tarot yorumlarından faydalanabilirsiniz.

Tarot falına bakmak için mevcut olan 72 karttan oluşan desteyi iyi karıştırmanız gerekir. Sonra tüm kartları bir masaya koyarak tarot falına bakılacak kişinin dilek tutması beklenir.

İlk olarak 3 kart seçilerek masaya açık bir şekilde konulur. Daha sonra ilk açılan kartın anlamı yorumlanır. Ardından ikinci ve üçüncü tarot kartları açılarak üç karttan çıkan anlamlara göre ortak bir yorum çıkarılır.

Bu şekilde kendi başınıza bile kendinizin tarot falına bakabilirsiniz.

1 Yorum

  1. şükran yurt diyor ki:

    evlilik ve iş hayatım

Yorum Yazın